Veganská a vegetariánská restaurace a hudební klub

Po
Út
St
Čt
So
tofu-pao-web-1907203405.jpg

Vhodné pro veganskou stravu
Na požádání

Vhodné pro bezlepkovou dietu
Na požádání

Seznam alergenů

1 - Obiloviny obsahující lepek, konkrétně: pšenice (například špalda a khorasan), žito, ječmen, oves nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich, kromě: a) glukózových sirupů na bázi pšenice, včetně dextrózy ( 1 ); b) maltodextrinů na bázi pšenice ( 1 ); c) glukózových sirupů na bázi ječmene; d) obilovin použitých k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu
2 - Korýši a výrobky z nich
3 - Vejce a výrobky z nich
4 - . Ryby a výrobky z nich, kromě: a) rybí želatiny použité jako nosič vitaminových nebo karotenoidních přípravků; b) rybí želatiny nebo vyziny použité jako čiřicí prostředek u piva a vína
5 - Jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky z nich
6 - Sójové boby a výrobky z nich, kromě: a) zcela rafinovaného sójového oleje a tuku ( 1 ); b) přírodní směsi tokoferolů (E306), přírodního d–alfa tokoferolu, přírodního d–alfa– tokoferol–acetátu, přírodního d–alfa–tokoferol–sukcinátu ze sóji; c) fytosterolů a esterů fytosterolů získaných z rostlinných olejů ze sóji; d) esteru rostlinného stanolu vyrobeného ze sterolů z rostlinného oleje ze sóji
7 - Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), kromě: a) syrovátky použité k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu; b) laktitolu
8 - Skořápkové plody, konkrétně: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich, kromě ořechů použitých k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu
9 - Celer a výrobky z něj
10 - Hořčice a výrobky z ní
11 - Sezamová semena a výrobky z nich
12 - Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg nebo 10 mg/l, vyjádřeno jako celkový SO 2 , které se propočítají pro výrobky určené k přímé spotřebě nebo ke spotřebě po rekonstituování podle pokynů výrobce
13 - Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14 - Měkkýši a výrobky z nich
ico-i-12.png

Aktuální koncerty

24.07.2019

Jodie Faster × Sharp Knives

Do Brna se vrací Jodie Faster z Francie se svým rychlým hardcorepunkem, který zpomaluje jen na odpočinek při two stepu, kdo byl na jejich...

ico-1605103736.png
novinky

DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU VEGALITÉ HLEDÁ KUCHAŘE//KUCHAŘKU

Na věku a pohlaví nezáleží. Nástup: 2. 9....

Číst více
Na věku a pohlaví nezáleží.

Nástup: 2. 9. 2019

Pracovní doba: pondělí až pátek (cca 8 hodin denně)

Vyžadujeme 100% spolehlivost a pozitivní vztah ke gastronomii. Znalost oboru a našeho lokálu je výhodou nikoli podmínkou. Rádi Vás vše potřebné doučíme.

Nabízíme práci v oblíbené a několikrát oceněné restauraci s hudebním klubem, slušné platové ohodnocení, zaměstnanecké benefity a časově flexibilní práci.

Vaší výhodou může být: záliba v gastronomii, praxe v oboru, znalost tradiční české kuchyně, samostatnost, dobrá organizace práce, nekonfliktní nátura.

Vaše životopisy s pár řádky o sobě zasílejte prosím do 11.8. na mail: jirina@vegalite.cz a jako předmět uveďte "VAŘENÍ". Zde také zodpovíme vaše případné dotazy.

PS: Hledáme člověka na dlouhodobou spolupráci a nikoli na pár měsíců! Vaše zaučení samo o sobě nám zabere několik měsíců a investujeme do něj nemálo energie, proto prosím vážnost vašeho zájmu sebekriticky zvažte. Za to Vám předem srdečně děkujeme.

Děkujeme za pozornost, případný zájem, sdílení a přejeme Vám krásné léto!
vareni-1907185938.jpg
ico-1605103736.png
novinky

Potřetí v řadě jsme obhájili ocenění TRIPADVISOR Certificate of Exellence!

VEGALITÉ funguje už od roku 2009. Za svou existenci jsme...

Číst více
VEGALITÉ funguje už od roku 2009. Za svou existenci jsme obdrželi několi ocenění, ale právě to od největšího cestovatelského portálu na světě řadíme mezi ty nejprestižnější. Navíc tři roky za sebou, což nám dává signál, že jsme nikde moc nepolevili, jestli jsme někde přibrali, tak to mělo smysl a jestli zas někde ubrali, tak se to snad taky dá.

Milujeme veganskou kuchyň a taky moc rádi převlékáme klasická česká masitá jídla do zeleninového kabátu. Zajímáme se o pivo, a proto jsme před lety jako jedni z prvních začali nabízet řemeslné pivovary. To nám ale nestačilo a postupně jsme začali vařit pivo vlastní. Nejdříve jedno a hle - už jsou čtyři! Tyto vášně by pro nás ale neměly takovou hodnotu, kdybychom se o ně nemohli dělit s Vámi. A právě to je smyslem naší práce!

Moc a moc Vám děkujeme za přízeň, za průběžná slova podpory, za vaše skvělé návštěvy, recenze, úsměvy, ale i za občasné výtky, které nás pochopitelně posouvají dále. To, co určitě nechceme, je zůstat stát na místě, i když rutina má v lidském životě taky své opodstatnění. Takže Vám pac a našemu skvělému personálu pusu :-)

Teamové foto: Helena Svobodová & fotoateliér Zenitha
hot2dcmaly-1907190319.jpg
ico-1605103736.png
novinky

ČEPUJEME NEALKO RADLER

Od pondělí 15.7. čepujeme NEALKOHOLICKÝ CITRÓNOVÝ...

Číst více
Od pondělí 15.7. čepujeme NEALKOHOLICKÝ CITRÓNOVÝ RADLER! 
Jedná se o chmelový nápoj na bázi nealkoholického piva a limonády. Půllitr Vám nabízíme za 32 kaček.
radler-1907190432.jpg
ico-1605103736.png
novinky

Nové Vegalité pivo - VEG*ALE 10°

A je to tu! Láska na první hlt <3  ...

Číst více
A je to tu! Láska na první hlt <3 

Uvařili jsme náš novej škopek! Skvěle vyvážené, svrchně kvašené pivo do parných letních dnů s kadencí silnější desítky. Neporazí, ale nakopne.

Tento další VEGALITÉ pivní speciál jsme spáchali ve spolupráci s naším oblíbeným Radničním minipivovarem Jihlava, kterým tímto děkujeme za harmonické dílo a zdravíme!

Dobrému pivu zdar a sejdeme se s půllitrem! 
vegalefb-1907114933.jpg
ico-1605103736.png
novinky

AKCE - TUPLÁK VEGALITÉ BEZLEPKOUNA ZA 69 KČ!!!

S letními teplotami jsme si pro Vás připravili...

Číst více
S letními teplotami jsme si pro Vás připravili unikátní akci!
Jedno z našich piv - Vegalité Bezlepkouna 11° si nyní můžete objednat ve formě tupláku za skvělých 69 Kč.
Bezlepkový ležák vaříme pomalu už třetím rokem ve spolupráci s minipivovarem Krušnohor. Pivo je skvělé a hravě strčí do kapsy ostatní české bezlepkové pivní moky :-)
tuplak-1906103004.jpg
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 01:00 (Monday to Friday)
So 16:00 - 01:00 (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme dvě vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top