Program akcí ve Vegalité

Zaměřujeme se na kapely, které nejsou zastupovány OSA a jeho světovými ekvivalenty. Kapely a interpreti, co u nás hrají, spadají do Do It Yourself (D.I.Y.) undergrounové a nekomerční scény a případné vstupné putuje po odečtení nákladů spojených s organizací akce přímo učinkujícím na pokrytí cestování Evropou či mezi kontinenty. Nikdo na akcích nebohatne, o čemž přesvědčivě vypovídá i výše případného vstupného, vstupné dobrovolné nebo dokonce vstupné zdarma. Myšlenkou Vegalité koncertů je umožnit všem zúčastnit se jistým způsobem unikátního kulturního dění.

26.05.2022
DIVIDING LINES (post punk, DE) + DI:UNRU: (post punk - synth pop, FIN/DE) + DJ Zeitungeist
GOTHIC POGO PARTY at @Vegalité!

DIVIDING LINES
[ postpunk,deathrock | Leipzig, GER]

[di:UnRu]
[dark wave | Helsinki, FIN]
Aftershowparty by DJ Zeitungeist from Gothic Pogo
dividing-lines-2204111032.jpg
30.05.2022
GILT (post-hardcore, USA) + ALTERCAST (post-rock, CZ)
Gilt (Jacksonville, Flodida)
***
Tahle kapela staví most mezi post-hardcorem a emíčkem. Jejich skladby svou něžnou procítěností dokážou člověku pěkně podlomit kolena.
Gilt se ve svých textech intenzivně zabývají problematikou LGBT a duševním zdraví v dnešním spletitém světě.
Vegalité je jejich jedinou českou zastávkou v rámci evropského turné při příležitosti vydání nového EP "Conceit.

Altercast (Olomouc)

***
Zasněný post-rock, který v české kotlině svou kvalitou výrazně vyčnívá nad ostatní.
Bravurní building skladeb a pečlivě budovaná atmosféra.
U nás Altercast zahrají vůbec poprvé.

PS: Byť letošní 30. květen patří pondělku, tedy méně vhodnému dni na pořádání koncertů, tohle vřele doporučujeme, protože s tímto složením se prostě nemůže stát žádný krok vedle. Půjde totiž o hodnotný a mimořádný hudební zážitek.
gilt-letak-2205153722.jpg
03.06.2022
stoner - sludge - post-metal: SLOTH / TENGRI / MAYON / NUUMMITE
11.06.2022
Haiku Funeral (USA/BGR) // Blind Ruler Cursed Land // Vyšehrad
dark ambient- ritual sounds – martial industrial – dungeon synth - surrealistické halucinace
20:00

Haiku Funeral (USA/BGR)
Americko-bulharské duo černých šamanů a jejich okultní halucinogenní surreálná seance, či přímo magická jízda plná okultních opusů, ambientních pásem či orientálních nálad. Oba umělci mají metalové kořeny, které jsou v jejich muzice kdesi pod prahem slyšet. Pánové jsou navíc skuteční mistři muzikanti, ovládající širokou škálu nástrojů jako například indický sitár. Do Brna přivezou aktuální desku „Drown Their Moons in Blood!“


Blind Ruler Cursed Land
Druhý solový Grashův projekt kombinující pochodový industrial a esoterický rituální drone/ambient. Výpravné válečně/historické skladby, neproniknutelná hypnotická atmosféra, až religiozní vokály a mrazení v zádech ze špetky melancholie, kterou je to celé zahalené. Navíc s aktuálně vycházející novinkou „For A Flower Called Sacrifice Sun Never Sets!“


Vyšehrad
(dungeon synth/war industrial sounds)
Jednočlenný hudební experimentální projekt Vyšehrad ve své tvorbě propojuje několik méně populárních hudebních žánrů jako dark ambient, dungeon synth, lofi - blackmetal a martial industrial. Témata skladeb odkazují k prahistorii lidstva a původu národů, ke kontroverzním stránkám lidského života a duše, či k různě vnímaným historickým událostem
haiku-2205151638.jpg
16.06.2022
MATRAK ATTAKK (Belgie) + INTERPUNKCE + STRAGE DI STATO
18.07.2022
ONA SNOP (UK) // FAMILY VACATION (USA) // LICKSPIT (CZ)

Power-violence událost roku!!

V pondělí 18.7.2020 do brněnského Vegalité poprvé zavítají dvě top power-violence bandy světové třídy na společném tour doplněny o české harcovníky. Pro každého fanouška štýlu je to naprostá povinnost, takže žádné kecy o pondělní únavě z Obscene, stejně máte všichni beztak dovolenou až do středy!

ONA SNOP (uk) – naprosto šílený power-violence/grindcore v absolutně svojském stylu. Vyhraná čtveřice z Leedsu se sadou nahrávek má za sebou několik tour po evropě i americe a aktuálně jim vychází nový 7“, který bude venku v květnu. Čekej set plný nečekaných twistů, propracovaných sypaček, vtipů a totální pozitivní energii od jedné z TOP P-V kapel aktuální doby, kam se zcela definitivně a navždy zařadili svojí poslední velkou deskou z roku 2020 „Intermittent Damnation“!!

FAMILY VACATION (usa) – s mnohem brutálnějším zvukem a slow pasážema, ovšem pořád s old-school pojetím power-violence, s odkazem na staré dobré grindcore časy. Z amerického Battle Ground se v ČR tento trojlístek objeví na tomto tour úplně poprvé. Extra krátké songy plné extra násilí a přeřvávaček. Za relativně krátkou dobu existence stihli vysypat ven spoustu splitek a materiálu.

LICKSPIT (cz/svk) – lokální thrashcore komando poskládané původně jako projekt znuděných členů Sheeva yoga, Brünner Todesmarsch a Boiling point, který přerostl v regulérní kapelu, která vyplnila prázdné místo na české thrashcore scéně (kterou tímto vlastně asi otevírají). V duchu 625 kapel dostanete nálož a kopanec do ksichtu s příchutí ameriky nultých let.

Start v 19:00

Dojděte si s předstihem do Vegálu klidně na gulášek nebo vegan smažák, protože v 19hod se sklízí stoly pro mosh.

27.07.2022
LOS REVOLUCIONARIOS (Saltillo, MEXICO) + RATIZZAGE (Saltillo, MEXICO) + local support band
los-revol-2205161702.jpg
02.09.2022
JUGGLING JUGULARS (FIN) + INNOXIA CORPORA
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 23:00 (Monday to Friday)
So 16:00 - 23:00 (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme čtyři vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top