Program akcí ve Vegalité

Zaměřujeme se na kapely, které nejsou zastupovány OSA a jeho světovými ekvivalenty. Kapely a interpreti, co u nás hrají, spadají do Do It Yourself (D.I.Y.) undergrounové a nekomerční scény a případné vstupné putuje po odečtení nákladů spojených s organizací akce přímo učinkujícím na pokrytí cestování Evropou či mezi kontinenty. Nikdo na akcích nebohatne, o čemž přesvědčivě vypovídá i výše případného vstupného, vstupné dobrovolné nebo dokonce vstupné zdarma. Myšlenkou Vegalité koncertů je umožnit všem zúčastnit se jistým způsobem unikátního kulturního dění.

12.12.2023
WOLFREDT (EST, Moment of Collapse records) + KONSTADT (CZ)
Tohle je pozvánka na nejspíše už poslední letošní koncert ve Vegálu!

Překrásnou temnotu si odnesete v hlavě i v srdci.

***

Estonští WOLFREDT přednesou progresivní a skvěle sehraný post-rock s hutnými metalovými pasážemi.

Do Brna přivezou v rámci svého krátkého EU turné taky svou novou, v pořadí už čtvrtou desku nazvanou "IIII" na níž se podílel i Magnus Lindberg z legendárních Cult of Luna.

Vydávají mimo jiné taky na známém labelu Moment od Collapse.


Skvělý hudební zážitek s nejdelším chystáním zvuku na večer za snad celou historii Vegalité otevřou kámoši KRONSTADT se svým vytuněným a potemnělým hardcorem pocákaným black metalovými riffy.

******

Wolfredt is a progressive Post-Rock-Band from Tallinn, Estonia, led by songwriter Margus Voolpriit, who also played in Dreamphish and Pia Fraus. Voolpriit started the band around 10 years ago as a one-man project and released two albums under this concept. „Lullabies to Vilhelmine“ (2013) and „Neverno“ (2016). While working on songs for the third album, Margus realized that additional bandmembers could even be more helpful to bring more melodies, dynamics and ideas into the project. As a band now, Wolfredt finished the work on the conceptual third album „Tides“ (2020). The album got great critics and the band toured towards middle/western europe. With the progress of writing new songs more heavy and dark influences made it into the songwriting. The seven songs of the new and simply „IIII“ entitled fourth album have this typical Wolfredt sound, but go steps forward. Heavy distorted guitarlines, overlayered with multiple effects play a lot with dynamics. With decent inputs of synth and noisy parts, typical ambient elements are also present in the songs. Bass and drums round up the overall groovy aestaetics. Wolfredt follow the path of progressive post-rock, that doesn't get lost in melodies. Their experimental and forward pushing sound is their trademark. Long Distance Calling, Tides Of Nebula and of course Russian Circles can be taken as similarities, but Wolfredt always has its own approach and sound.
Bandquote:
"Darker music and dark and minimalistic album cover reflect the times of writing this music. COVID, war as well as the personal losses of band members have left the deep impact in these seven tracks. To achieve the sound these tracks asked for, the band reached out to mixing engineer Magnus Andre who is known from estonian doom duo Talbot and mastering engineer Magnus Lindberg from swedish legend Cult of Luna."
wolfredt-fb-2311161306.jpg
03.02.2024
DEATH BY FROST vol. II: SORROW (PL) + LIFE DISAPPOINTMENT (CZ) + tba

Rok se s rokem sešel a leden bude opět patřit smradu stenchcore a hnilobě death metalu. Můžete se těšit na čtyři bandy, potvrzené jsou zatím dvě a zbylé dvě přibudou v průběhu následujících týdnů.

Life Disappointment (CZ) - ve Vegalité měli své první vystoupení a po roce se na místní prkna vrátí se solidní naloží nasranýho stenchore.
Sorrow (PL) - takhle tříčlenná smečka z polského města Poznaň minulý rok vydala své debutové album s názvem Black crow. Směsice řízného a hutného death metalu, která je kombinovaná s ponurostí Stenchcore za doprovodu vizualní projekce.
Další dvě bandy v průběhu.
berry-2309153259.png
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 23:00 (Monday to Friday)
So 16:00 - 23:00 (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme čtyři vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top