F.A.Q

Kdy mohu volat do restaurace?

Volejte prosím pouze v otevírací době s upřesněním: pondělí až pátek 11h-21h a v sobotu 16h-21h. V případě, že Vám telefon nezvedáme, jsme zaneprázdněni. Pokud je telefon nedostupný, máme problém se signálem. Sídlíme v suterénu a naši pravidelní hosté ví, že signál se nachází pouze na vybraných místech.

Kdy máte otevřeno/zavřeno?

Máme otevřeno od pondělí do pátku od 11h00 do 01h00. V sobotu od 16h00 do 01h00. V neděli máme zavřeno a chystáme hladký průběh následujícího týdne. Dále máme zavřeno ve státní svátky a v tzv. prodloužené víkendy.

Do kdy vaříte?

Denně vaříme od pondělí do pátku od 11h00 do 22h00, s tím, že poslední objednávky přijímáme několik minut před desátou hodinou. V sobotu vaříme pouze od 16h00 do 22h00. V případě, že je u nás koncert, vaříme pouze do cca 19h. Uvolňujeme prostory restaurace, stěhujeme stoly, chystáme pódium, hlučíme, a proto se v tyto večery z nás stává hudební klub s barem a přestáváme fungovat jako restaurace. Mrkněte tedy prosím do naší kolonky 'Koncerty'.

Kdy a jak si mohu rezervovat místo?

Rezervaci je nejlépe uskutečnit několik dní před návštěvou. Pokud to nestihnete, tak alespoň několik hodin předem. Rezervace požadované několik minut před vaší návštěvou už nepřijímáme. Není to technicky ani kapacitně možné. Důležité je přijít včas - stůl držíme ještě cca 15 minut od dohodnutého času. Rezervaci můžete provést telefonicky, emailem nebo zprávou na našem facebooku. Uveďte prosím křestní jméno, předpokládaný počet hostů a termín návštěvy. Rezervace přijímáme až od 14h, to znamená, že během poledního menu (11h-14h) místa nerezervujeme.

Jaké jsou možnosti platby?

Přijímáme hotovost, papírové i elektronické stravenky, bankovní karty - kontaktní i bezkontaktní.

Můžeme k vám se psem?

Ano, pejsci i jiní mazlíčci jsou u nás vítáni, ale zodpovídá za ně jejich majitel. Buďte prosím ohleduplní k ostatním hostům a nenechávejte je volně běhat či létat po restauraci nebo systematicky štěkat, mňoukat, chrochtat, zpívat. Miska s vodou bývá umístěna v chodbičce u toalet.

Je možné si jídlo odnést domů?

Ano, jídla balíme do tzv. menu boxů. Cena za kus je 5Kč, tedy např. při denním menu počítáme boxy dva - na polévku a na hlavní jídlo - tj. cena menu + 10Kč.

Je možné si jídlo objednat po telefonu a vyzvednout si ho v případě, že spěchám?

Ano. Kontaktujte nás telefonicky minimálně 30 minut před časem, kdy se plánujete pro jídlo zastavit. Telefonické objednávky na zabalení denního menu nepřijímáme, jelikož zabalení denního menu trvá pouze pár minut a tak je lepší si jídlo objednat až na místě a chvilinku sečkat.

Rozvážíte jídlo?

Naše jídlo nerozvážíme, poněvadž to není v našich možnostech a zaměřujeme se tedy výhradně na servírování pokrmů fyzicky přítomným hostům. Léta jsme využívali služeb externí rozvozové služby, ale postupem času pro nás tato spolupráce kvůli neustálým změnám z jejich strany pozbyla významu.

Do kolika hodin si mohu dát denní menu?

Tři druhy denního menu jsou k dispozici od 11h00 do vyprodání zásob. Jakmile se jedno prodá, zbývají k dispozici dvě nebo další uvaříme. Záleží na situaci. Ale pravidelně si u nás můžete dát denní menu i např. ve 20h a to za stejnou cenu jako v poledne. Neobracejte se na nás prosím se žádostmi o 'podržení' konkrétního menu na určitou hodinu, tuto službu totiž nepraktikujeme.

Děláte catering?

Ano, nabízíme cateringové služby. Mají ale určité technické omezení, a proto se na nás prosím obraťte mailem či telefonicky s konkrétní poptávkou a my Vám sdělíme, zda jsme schopni vaše požadavky splnit či nikoli.

Něco jsem v restauraci zapomněl...

Naše obsluha je neustále v kontaktu s hosty a má přehled o dění v restauraci. Pokud něco zapomenete, obsluha Vám to uschová do ztrát a nálezů. Neznamená to ovšem, že ručíme za vaše věci. Vy se prosím osobně zastavte v nejbližším možném termínu a vaše ztráty si vyzvedněte. Pokud se věc nenašla, znamená to, že buď jste ji nechali někde jinde nebo byl někdo rychlejší než naše slečny barmanky.

Je možné se u vás připojit k internetu?

Ano, ve Vegalité máme WI-FI zdarma.

Chcete nám udělat radost a napsat na nás recenzi?

www.tripadvisor.com
www.happycow.net
www.zomato.com
www.google.com

Máte nás rádi?

Ano. Pokud jste na nás slušní, často Vás i milujem ;-)
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 00:00+ (Monday to Friday)
So 16:00 - 00:00+ (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme čtyři vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top