Veganská a vegetariánská restaurace a hudební klub

Po
Út
St
Čt
So
cinske-tofu-2002225707.jpg

Vhodné pro veganskou stravu
Na požádání

Vhodné pro bezlepkovou dietu
Na požádání

Seznam alergenů

1 - Obiloviny obsahující lepek, konkrétně: pšenice (například špalda a khorasan), žito, ječmen, oves nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich, kromě: a) glukózových sirupů na bázi pšenice, včetně dextrózy ( 1 ); b) maltodextrinů na bázi pšenice ( 1 ); c) glukózových sirupů na bázi ječmene; d) obilovin použitých k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu
2 - Korýši a výrobky z nich
3 - Vejce a výrobky z nich
4 - . Ryby a výrobky z nich, kromě: a) rybí želatiny použité jako nosič vitaminových nebo karotenoidních přípravků; b) rybí želatiny nebo vyziny použité jako čiřicí prostředek u piva a vína
5 - Jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky z nich
6 - Sójové boby a výrobky z nich, kromě: a) zcela rafinovaného sójového oleje a tuku ( 1 ); b) přírodní směsi tokoferolů (E306), přírodního d–alfa tokoferolu, přírodního d–alfa– tokoferol–acetátu, přírodního d–alfa–tokoferol–sukcinátu ze sóji; c) fytosterolů a esterů fytosterolů získaných z rostlinných olejů ze sóji; d) esteru rostlinného stanolu vyrobeného ze sterolů z rostlinného oleje ze sóji
7 - Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), kromě: a) syrovátky použité k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu; b) laktitolu
8 - Skořápkové plody, konkrétně: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich, kromě ořechů použitých k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu
9 - Celer a výrobky z něj
10 - Hořčice a výrobky z ní
11 - Sezamová semena a výrobky z nich
12 - Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg nebo 10 mg/l, vyjádřeno jako celkový SO 2 , které se propočítají pro výrobky určené k přímé spotřebě nebo ke spotřebě po rekonstituování podle pokynů výrobce
13 - Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14 - Měkkýši a výrobky z nich
ico-i-12.png

Aktuální koncerty

11.03.2020

Помрачение // Dispanzer

Помрачение - stenchcore aus Minsk, Bělorusko, špinavej crust punk v duchu Amebix/Axegrinder/ranejch Deviated Instinct ...

ico-1605103736.png
novinky

Veganský špičkový den bez lepku - úterý 18.2.

Po delší pauze jsme si pro Vás ve spolupráci s naší...

Číst více
Po delší pauze jsme si pro Vás ve spolupráci s naší kamarádkou Dančou připravili další specializovaný den zaměřený na sladkosti.

A nejen tak ledajaké! V úterý 18. února si u nás můžete s chutí pošmáknout na veganských špičkách - tentokrát premiérově s jahodovou náplní ♥ A jahůdkou na dortu je to, že tyto špičky budou BEZ LEPKU!

Tento věhlasný dezert si můžete vychutnat nejen u nás, ale rádi Vám jej na počkání i zabalíme s sebou.  

*Akce platí do vyprodání zásob.
spicky-2002090836.jpg
ico-i-13-1602193239-1603064200.png
pivní ochutnávky

NOVÝ VEG*ALE 13° je tu !!!

Jupíjou, slovo dalo slovo a od pondělí si u...

Číst více
Jupíjou,

slovo dalo slovo a od pondělí si u nás můžete pošmáknout na skvělém novém Veg*Aleu, který jsme vytvořili s panem Zykmundem z hodonínského Minipivovaru Křikloun.

Tento pivovar u nás není velkou neznámou, protože jejich ejly nám ladí do noty a mnohokrát jsme je u nás točili. Tentokrát na Vás čeká několik hektolitrů vyladěného třináctkového moku, který naleznete pouze u nás!

Svrchně kvašené pivo o třinácti stupních bude k mání i v krásných skleněných lahvích, takže u nás můžete pořídit i milý dárek pro kamarády spolupivaře.

Náš čtvrtý Veg*Ale charakterizují tyto znaky: hořkost IBU 39, obsah alkoholu 5,4% a EPM 13,1. Pro výrobu jsme použili dva druhy sladů a 4 druhy chmelů: Centennial, Summit, Crystal a Dry hopping Citra.

Dobrému pivu zdar! 
vegale-2002155327.jpg
ico-1605103736.png
novinky

16.4. Vegan Chickless Day * Den nekuřecích specialit

Další edice z nekonečné série specializovaných...

Číst více
Další edice z nekonečné série specializovaných veganských gastropornografických dnů!

Náš prst se v kalendáři zabodl na čtvrtek zkraje jara 2020 a věříme, že to bude absolutní pecka!

Většina veganů nejí maso kvůli svému přesvědčení a nikoliv proto, že by jim nechutnalo. My se řadíme mezi ně a tak jsme si řekli, že bychom si mohli zavzpomínat na to, jakže to vlastně kuře tehdy před lety šmakovalo... A naše přidaná hodnota? Žádnej zbytečnej mord za zdmi velkochovů!

Představíme Vám 3 druhy menu a 3 různé produkty od věhlasných světových producentů veganských specialit! Vybereme jen ty nejlepší z nejlepších a dáme si na tom sakramentsky záležet.  

Kuře by mělo běhat někde v poli a vesele si popípávat, nekuře by se mělo okamžitě sníst! A to přijďte udělat 16. dubna do VEGALITÉ!
vegan-chicken-nuggets-recipe-2002160750.jpg
ico-1605103736.png
novinky

VEGALITÉ HLEDÁ HLAVNÍHO KUCHAŘE//KUCHAŘKU

Dokážeš stres přeměnit ve svůj hnací motor a rád...

Číst více
Dokážeš stres přeměnit ve svůj hnací motor a rád bys přispěl k dalšímu rozvoji našeho podniku v centru Brna?
Chceš se postavit nové výzvě a získat mnoho cenných zkušeností z oblasti gastronomie? Pak čti prosím dále!

Na věku a pohlaví nezáleží.

Nástup: leden-březen 2020.

Pracovní doba: pondělí až pátek (cca 8 hodin denně) s možností sobotního přivýdělku.

Vyžadujeme 100% spolehlivost a pozitivní vztah ke gastronomii. Znalost oboru a našeho lokálu je výhodou nikoli podmínkou. Záliba ve vege kuchyni a kamarádská nátura je k tvému plusu. Akcent klademe na dobrou organizaci práce a udržování potravin ve skvělé kondici. Tvým úkolem bude i sestavování směn. Rádi Tě vše potřebné doučíme a budeš mít veškerou péči při zaučování jak ze strany odcházejícího stožáru naší kuchyně, tak ze strany provozovatele.

Nabízíme práci na HPP v oblíbené a několikrát oceněné restauraci s hudebním klubem, slušné platové ohodnocení, kamarádský kolektiv, zaměstnanecké benefity a časově flexibilní práci.

Tvůj životopis s pár řádky o sobě zašli prosím v případě zájmu na mail: jirina@vegalite.cz nebo na messenger a jako předmět uveď "ŠÉFKUCHAŘ".

PS: Hledáme člověka na letitou spolupráci a nikoli na pouhých několik měsíců! Vaše zaučení samo o sobě nám zabere dost času a investujeme do něj nemálo energie, proto prosím vážnost vašeho zájmu sebekriticky zvažte. Za to Vám předem srdečně děkujeme!

Děkujeme za pozornost, případný zájem, sdílení a přejeme Vám krásný podzimní a zimní čas!
chef-ashleigh-moss-1x65-1912211837.jpg
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 01:00 (Monday to Friday)
So 16:00 - 01:00 (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme dvě vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top