Archiv koncertů ve Vegalité

09.10.2019
Moratory (RU) + Kriminalität
Moratory (St. Petersburg, Rusko)

Petrohradský d-beat metal punk, kombinující švédský dis-beat a oldschool metal, fanoušci Inepsy, Children of Technology, ale i třeba Toxic Holocaust by měli zbystřit. Po samostatném LP z roku 2017 se letos hlásí se split LP se stylově spřízněnými a v Brně už známými SpeedKobra. 


Kriminalität (Uničov)

švédský crust se potkává se švédským death metalem, za sebou 13 let existence, zničující jako pach z otevřeného hrobu


mora-1909190743.jpg
31.08.2019
Koncert pro OBRAZ vol.3

Grandma´s Pills - nová brněnská kapela

Antigen - změna přinesla více crustových a hardcore vlivů a také pro texty začla být používána spíše angličtina než původní němčina. Lyrika se celkově zabývá především politickými a společensky kritickými tématy, ale spíše než aby hlásala slogany pokládá více otázky k přemýšlení.

https://bandzone.cz/antigen?at=info

Plague Called Humanity - Industrial crust = cyberpunk? Už jste je mohli vidět a slyšet ve Vegalité a letos se k nám s novými zkušenostmi vrací oklikou přes Maďarsko, Rakousko, Slovinsko i Slovensko. Zpívají o temné budoucnosti, koupou se v nihilismu a jediný klub, který jim zakázal koncertovat, zhynul bídnou smrtí (stala se z něj diskotéka).

Drecksch - Dva borci jeden na basu a jeden na bicí z Lipska co právě jedou turné se za námi zastaví to rozjet! https://drecksch.bandcamp.com/

Výdělek z koncertu půjde opět pro organizaci OBRAZ obránci zvířat.. :)

sofka-1907193238.jpg
22.08.2019
Raw punk attack vol.2
Přijď si odpočinout od venkovních festivalů do sauny Vegalité!

GLAÜKOMA - raw noise punk zběsilost z běloruskýho Minsku 

NORTH MORES - přímočarej, rychlej a melodickej punk z temnej jesenickejch kopců

start po 8 hod., vstup dle tvejch možností
panda-1908112341.jpg
14.08.2019
THE W.A.B. (brutal-punk) + HEVER + ROZRUCH!
ondra-1908130623.jpg
06.08.2019
Prescriptiondeath (SWE) + Peasant (JAR) + ShitSystem (CZ)

Grindcore is the love uvádí: 

Prescriptiondeath (Švédsko) 

Fastcore/ power violence

Peasant (Jižní Afrika)
Metallic Hardcore

ShitSystem
Grind z Vedrovic
erik-1906150741.jpg
24.07.2019
Jodie Faster × Sharp Knives
Do Brna se vrací Jodie Faster z Francie se svým rychlým hardcorepunkem, který zpomaluje jen na odpočinek při two stepu, kdo byl na jejich minulém koncertě v Bajkazylu ví, že nezůstane kámen na kameni. Pro ty co neví, rychlý hardcore punk ovlivněný 80's v duchu Minor Threat nebo JFA. 

Spolu s nimi vystoupí portugalští Sharp Knives; junkie country na jaké jste zvyklí třeba od jejich slavnějších kolegů Days'n'Daze. Pankáči co zapomněli zaplatit účty za elektřinu, tak hrajou na akustiky a valchy.
jodie-1906171143.jpg
28.06.2019
ECOWAR + SAME RIVER TWICE
Po dvou letech se do Vegalité vrací kapela se silnou tradicí - australsko-holandští Ecowar. Začínali před více jak dvaceti lety jako duet Ernie a Jamese Brooka, který ovšem za čas posílil Greg, kterého jsme v Brně mohli vidět třeba s kapelou Mutiny v THC klubu na Spolkové. 
Kapela má několik desek se silným politicko-ekologickým poselstvím. Není žádným tajemstvím, že James je zkušený námořník na aktivistických lodích mezinárodní organizace Sea Shepherd... 


Po jejich boku se objeví brněnští Same River Twice, kteří zde zahrají po půlroční pauze. Zajímavostí je, že právě v SRT nalezneme dva členy ze tří dnes už nehrajících folk-punkových Terrariot, kteří v roce 2002 vyrazili na společné skandinávské turné právě s Ecowar! SRT hrají potemnělý hardcore plný silných melodií a dávají prostor k zasnění.

ecowar-2019-jpg-1906151556.jpg
27.06.2019
AMENAZAS + ABUSO + BRÜNNER TODESMARSCH + ORBAN
AMENAZAS - úderka z Bogoty v nejlepší tradici vyhlášené kolumbijské raw punk školy (člen MURO included)

ABUSO - punk as fuck se ženským zpěvem od tamtéž

BRÜNNER TODESMARSCH - místní vrahové s novým 7" na triku, žádné přátelství není nevinné!

ORBAN - nová smečka se starejma známejma ksichtama vyznávající INFEST kult

start ve 20h00
panda-1904113204.jpg
09.05.2019
Eastern Standard Time (Washington DC, Ska/Jazz) + Punky reggae party djs
Postarají se o to ostřílení hudebníci z Eastern Standard Time, které se nám na poslední chvíli podařilo zabookovat právě do Vegálu. Speciálně u nás zahrají za DIY podmínek, protože bychom si jinak takovouto pecku mohli jen stěží dovolit. Kapela je složená ze samých profíků a nutno zdůraznit, že doprovázela dokonce i takové hvězdy jakými jsou třeba Derrick Morgan nebo Dr. Ring Ding!


"Put together top musicians from the Jazz and Reggae scenes, give them the recipe for the original Jamaican Ska, throw a dose of Soul in the mix and the result is Eastern Standard Time. 

From their initial days as a Be Bop influenced Ska-Jazz supergroup, the band has matured over more than a decade, adding Rocksteady, Reggae, Dub, Soul, and even Spy Jazz into their repertoire.

Eastern Standard Time is a world-renowned act, with multiple tours of The United States, Canada, Europe and Russia to their credit. Their recordings have brought them acclaim from as close as their own hometown--where they were dubbed "one of Washington's best bands" by the Washington Post-- to the wider global community. 

Eastern Standard Time has been featured on television and film. They can be heard in movie soundtracks and on radio stations around the world.

Stick around and see what Eastern Standard Time is up to next!"

Sekundovat jim budou Punky Reggae Party djs, které snad ani nemusíme představovat. Parta vášnivých milovníků ska, reggae a rocksteady protočí večer několik desítek vinylů, abychom se skvěle bavili a noc nikdy neskončila. 
eastern-1904154141.jpg
07.05.2019
MASSREACTION (Maďarsko) + BLIND PRIDE (CZ)
ondrej-1904223153.jpg
27.04.2019
Energy of Dub Session

start: 20.00 

"V dubnu míříme do Brna, kde roztočíme vinyl ve speciálním podniku Vegalité. Večer bude zahájen pomalejšími reggae peckami a postupně se přes Dub a Steppas přesuneme až ke zlámaným beatům. Jako host se s námi za gramci vystřídá také Dj Negast. 


Těšíme se.

Vaše EoD family ♫♫"

https://www.mixcloud.com/Energy_of_Dub/

FB: https://www.facebook.com/energyofdub

FB event: https://www.facebook.com/events/595812054267489/

dub-1904095742.jpg
26.04.2019
Slavnostní vyhlášení anket Ropák a Zelená perla roku 2018

* akce proběhne v bočním salonku bez výrazného omezení chodu restaurace v hlavní místnosti

Počet vstupenek pro veřejnost je velmi omezen na 20 ks, přičemž vstupenky za 100 Kč si lze objednat u Dětí Země – Brno jen elektronicky (dz.brno@ecn.cz). V případě volné kapacity lze vstupenku koupit i na místě za 150 Kč.


Mediální partneři akce:


1) server Denikreferendum.cz 

2) časopis Sedmá generace 

3) server Ekolist.cz


Poděkování dárcům a spolupracovníkům:


1) AusterlitzPro s. r. o. 

2) Moravská banka vín 

3) vegetariánská restaurace Vegalité 

4) EkoCentrum Brno 

5) Ekologický institut Veronica 


Žádost o finanční solidaritu:


Děti Země – Brno potřebují pomoc se spolufinancováním ankety Ropák a Zelená perla, neboť se jim nedostává kolem 6 tisíc Kč. 


Stačí na náš účet číslo 2601498341/2010 s variabilním symbolem 26042019 poslat aspoň 100 Kč jako dar (na požádání zašleme potvrzení). Děkujeme všem za finanční podporu!

mirek-1904225149.jpg
01.03.2019
Koncert pro VeganFest - Cácory • Zmar • Stillborn

Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno) zve na benefiční koncert pro VeganFest (událost zde: https://www.facebook.com/events/279660662760955).

• Cácory (riot folk, Děčín, CZ)

Cácory jsou all-female kapela z Děčína, bokovka Tabula Rasa/Finis Afemie, které předělaly některé své písničky a pár předělávek jiných kapel do folkové podoby a z původní srandy tak vznikla "žádaná" kapela. Jejich texty jsou složeny z osobních prožitků i reakcí na problémy dnešní společnosti, reflektují i osudy mimolidských zvířat.

• ZMAR (blackened emo hardcore, Plzeň/Praha, CZ)
Pro kluky ze Zmaru není koncertování v Brně žádnou novinkou; v červnu 2018, krátce po vydání své první velké desky na LP, jej navštívili naposled a předvedli, že i po čtyřech letech hraní jsou s každým vystoupením lepší a lepší. Zmar hrají emo hardcore řízlý metalem a my věříme, že si je zamilujete na první poslech stejně jako my.

• STILLBORN (hardcore punk, Vienna, AU)
Byť jsou rakouští Stillborn jedinou zahraniční kapelou tohoto koncertu, nejsou pro místní publikum neznámou - v Brně jsme je mohli vidět naposled před rokem a ještě pořád mají co říct. Pro tuto DIY kapelu vymezující se vůči všem formám útlaku jsou typické sociálně kritické texty, texty pojednávající o právech mimolidských zvířat a intenzivní shows.

Line-up bude upřesněn před akcí.

Všechny kapely a podnik VEGALITÉ se zapojují do akce bez nároku na odměnu, za co jim ze srdce děkujeme. ♥

***********************************************************************
Festival VeganFest je bez sponzorů, nevýdělečný a postaven čistě na dobrovolnické bázi. Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno), který festival pořádá, je sdružením lidí, kteří odmítají současné pojetí zvířat, druhovou nadřazenost a z ní vyplývající zneužívaní zvířat pro lidské rozmary. Činnost KPZ vychází z přesvědčení, že život každého zvířete má jedinečnou hodnotu sám o sobě a z přesvědčení, že každý cítící tvor má právo na svobodný život. Svými aktivitami se snaží změnit to, jak jsou zvířata lidmi vnímána. Aktivity kolektivu jsou celoroční a zahrnují také veřejná promítání a petiční stánky, stejně jako organizaci tematických demonstrací a happeningů.
Vstup na festival (vyjma koncertu) je zdarma.
vf-1811173344.jpg
16.02.2019
Delikvence, The Wilderness, TELEX tribute
Delikvence - HC punk Strakonice


The Wilderness - Punk Trnava


Telex tribute 

Karel Bouša + Delikvence special Telex set
phrr-1812184733.jpg
19.01.2019
10 YEARS IN THE UNDERGROUND PARTY

10 let Vegalité (2009 - 2019)


Anniversary line up:

LVMEN (lvmen.bandcamp.com)

LØVTE (lovte.bandcamp.com)

ANTISOCIAL SKILLS (antisocialskills.bandcamp.com)

NIKANDER (nikander.bandcamp.com)

RUTKA LASKIER (rutkalaskier.bandcamp.com)

Anniversary craft beer: VEGale 11° 


start první kapely: 18:00 (doors: 17:00)


*18/9 11:00 # oslava veganským jídlem # speciální menu

** z celého srdce Vám děkujeme za 10 let podpory


plagos-web-1812193011.jpg
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 01:00 (Monday to Friday)
So 16:00 - 01:00 (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme dvě vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top