Veganská a vegetariánská restaurace a hudební klub

Po
Út
St
Čt
So
drstkova-web-1808122140.jpg

Vhodné pro veganskou stravu
Na požádání

Vhodné pro bezlepkovou dietu
Na požádání

Seznam alergenů

1 - Obiloviny obsahující lepek, konkrétně: pšenice (například špalda a khorasan), žito, ječmen, oves nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich, kromě: a) glukózových sirupů na bázi pšenice, včetně dextrózy ( 1 ); b) maltodextrinů na bázi pšenice ( 1 ); c) glukózových sirupů na bázi ječmene; d) obilovin použitých k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu
2 - Korýši a výrobky z nich
3 - Vejce a výrobky z nich
4 - . Ryby a výrobky z nich, kromě: a) rybí želatiny použité jako nosič vitaminových nebo karotenoidních přípravků; b) rybí želatiny nebo vyziny použité jako čiřicí prostředek u piva a vína
5 - Jádra podzemnice olejné (arašídy) a výrobky z nich
6 - Sójové boby a výrobky z nich, kromě: a) zcela rafinovaného sójového oleje a tuku ( 1 ); b) přírodní směsi tokoferolů (E306), přírodního d–alfa tokoferolu, přírodního d–alfa– tokoferol–acetátu, přírodního d–alfa–tokoferol–sukcinátu ze sóji; c) fytosterolů a esterů fytosterolů získaných z rostlinných olejů ze sóji; d) esteru rostlinného stanolu vyrobeného ze sterolů z rostlinného oleje ze sóji
7 - Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), kromě: a) syrovátky použité k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu; b) laktitolu
8 - Skořápkové plody, konkrétně: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich, kromě ořechů použitých k výrobě alkoholických destilátů, včetně ethanolu zemědělského původu
9 - Celer a výrobky z něj
10 - Hořčice a výrobky z ní
11 - Sezamová semena a výrobky z nich
12 - Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg nebo 10 mg/l, vyjádřeno jako celkový SO 2 , které se propočítají pro výrobky určené k přímé spotřebě nebo ke spotřebě po rekonstituování podle pokynů výrobce
13 - Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14 - Měkkýši a výrobky z nich
ico-i-12.png

Aktuální koncerty

21.08.2018

PROCRASTINATE (Řecko) + Bricanyl Turbuhaler

Procrastinate(EL) - crust/ hardcore punk https://procrastinatecrust.bandcamp.com/album/s-t-lp Bricanyl Turbuhaler (Blučina) - hardcore...

ico-1605103736.png
novinky

NOVINKY Z VÝČEPU

V těchto dnech si u nás můžete pošmáknout na...

Číst více
V těchto dnech si u nás můžete pošmáknout na točeném višňovém cideru, který je vyráběn z lokálních surovin v Jinačovicích u Brna. Taktéž netradičně točíme nealkoholické pivo! Momentálně máme několik soudků z pivovaru Lobkowicz.
vis-1808202339.jpg
ico-1605103736.png
novinky

VOLNÁ POZICE ZA BAREM

Do Vegalité hledáme barmanku-servírku /...

Číst více
Do Vegalité hledáme barmanku-servírku / barmana-číšníka. Nástup od 1.9. 2018. Rozsah práce nejméně 25 hodin týdně.

Nabízíme: přátelský kolektiv, zajímavé finanční ohodnocení, zaměstnanecké bonusy, pohyblivou pracovní dobu a práci v oceňované neformální restauraci.

Požadujeme: železnou spolehlivost, komunikační znalost angličtiny a základů matematiky, flexibilitu a příjemné vystupování.

Vaše CV zašlete prosím mailem na: jirina@vegalite.cz a jako předmět uveďte BAR, nebo ho zanechte vytištěné u nás na baru do 23.8.

PS: Zpět budeme kontaktovat pouze uchazeče, které jsme vybrali k ústnímu pohovoru. Nezlobte se tedy prosím, že některé maily zůstanou bez odpovědi.

Děkujeme za pozornost, sdílení a těšíme se na případné zájemce :-)
barman-tv-4-891x470-1808154740.jpg
ico-1605103736.png
novinky

11.8. a 18.8. ZAVŘENO-CLOSED

Vážení přátelé, s předstihem si Vás...

Číst více
Vážení přátelé,

s předstihem si Vás dovolujeme informovat, že SRPNOVÉ SOBOTY 11.8. a 18.8 budeme míti ZAVŘENO ⛔

Děkujeme za pochopení a doporučujeme Vám pořádně se u nás vždy přecpat v pátek a v pondělí nás navštívit s prázdným, odpočatým žaludkem třeba už na otvíračku v 11h00 :-)
closed-for-the-weekend-sign-2-onecolumn-1808123517.jpg
ico-1605103736.png
novinky

NOVÉ PŘÍCHUTĚ LEDŇÁKŮ

HOME-MADE VEGAN LEDŇÁKY 25 Kč krémové: cukrový...

Číst více
HOME-MADE VEGAN LEDŇÁKY 25 Kč
krémové: cukrový meloun s kokosem // malinový cheesecake 
sorbetové: malina

HOMEMADE VEGAN ICE POPS 25CZK
cream: sugar melon with coconut // raspberry cheesecake
sorbet: raspberry
raspberry-and-mango-popsicles-20958-1-1808180207.jpg
ico-1605103736.png
novinky

BURČÁK Z VINAŘSTVÍ TOMČALA

Přijďte k nám ochutnat výborný letošní burčák z...

Číst více

Přijďte k nám ochutnat výborný letošní burčák z rodinného vinařství Tomčala z Kobylí! Je vyroben z hroznů odrůdy Irsai Oliver ze svahů Modrých Hor ve Velkopavlovické podoblasti.

bur-1808174255.jpg
ico-1605103736.png
novinky

HLEDÁME KUCHAŘE // KUCHAŘKU

Nástup: 1. 10. 2018  Pracovní doba: pondělí...

Číst více
Nástup: 1. 10. 2018 
Pracovní doba: pondělí až pátek (cca 8 hodin denně) + jedno sobotní odpoledne v měsíci.

Požadujeme: zálibu v gastronomii, pevné nervy, zkušenost, samostatnost, zručnost, dobrou schopnost organizace práce, dochvilnost, spolehlivost, schopnost přemýšlet o pár kroků vpřed, zápal pro věc a nekonfliktní náturu. Samozřejmostí je potravinářský průkaz.

Nabízíme: možnost flexibility pracovní doby, dobré platové ohodnocení a kamarádský kolektiv.

Výhodou může být: znalost tradiční české kuchyně, praxe v oboru.

Vaše životopisy s pár řádky o sobě zasílejte prosím do 2.9. na mail: jirina@vegalite.cz a jako předmět uveďte "kuchaření". Zde také zodpovíme vaše případné dotazy.

PS: Hledáme někoho, kdo u nás nějakou dobu zůstane!

Děkujeme za pozornost, případný zájem a přejeme Vám krásné léto!
keva-main-1807211825.jpg
ico-1605103736.png
novinky

CERTIFICATE OF EXCELLENCE 2018

Druhý rok v řadě jsme získali TripAdvisor Certificate...

Číst více
Druhý rok v řadě jsme získali TripAdvisor Certificate of Excellence 
***

Brněnská veganská a vegetariánská restaurace VEGALITÉ, jedna z prvních provozoven tohoto druhu v ČR, získala prestižní ocenění Certificate of Excellence 2018. 
Ceny už osm let každoročně uděluje největší světový cestovatelský webový portál TripAdvisor. Restaurace navíc získala toto ocenění už podruhé ve své historii!
Mezi držitele Certifikátu výjimečnosti patří restaurace, ubytování a atrakce nacházející se po celém světě, které zákazníkům kontinuálně poskytují nejkvalitnější zážitky.

Tohoto ocenění si mezi jinými, které jsme za naši práci obdrželi, velice vážíme, protože ho v oblasti stravovacích služeb považujeme za jedno z nejobjektivnějších. Je to pro nás zároveň i symbolický dárek ke kulatinám, protože na přelomu roku oslavíme už deset let existence. 
V době, kdy jsme začínali, u nás pouze hrstka lidí věděla, co že to vlastně veganství znamená. A tak jsme jako jedna z prvních restaurací vstoupili do první "bojové" linie. Nejen vařením, ale třeba i naprosto základní osvětou. Dodnes třeba v našem jídelníčku naleznete slovníček, kde lidem vysvětlujeme, co představují dnes už jinak hojně užívané pojmy jako třeba tofu nebo seitan.
Restaurace pro nás neznamená pouhou obživu, ale má i mnohé přesahy a jedním z nich je i propagace veganství a etického stravování. Pravidelně navíc podporujeme aktivity, které se zabývají problematikou zvířecích a lidských práv a ekologií.

VEGALITÉ není pouze restaurace, ale zároveň také hudební klub, který pořádá živé koncerty nezávislé D.I.Y. hudební scény už od svého vzniku v roce 2009. Zahrály u nás kromě mnoha tuzemských hostů i výrazné zahraniční kapely, mimo jiné také z Mexika, Chile, Číny, Japonska nebo Kanady. Hosté u nás naleznou útulnou domácí atmosféru a kromě dobrého jídla také kvalitní alternativní kulturu. 

Tímto Vám všem moc děkujeme, protože bez vašich návštěv a podnětů bychom byli pouhou jednou z mnoha českých unifikovaných hospod. Velké dík pak v neposlední řadě patří skvělému kolektivu našich dříčů, kteří do restaurace denně vkládají své nápady a neutuchající úsilí <3 


4afbcd-1807180813.jpg
KOntakty
Restaurace Vegalité
Slovákova 10, Brno 602 00
GPS: 49°12'1.636'N, 16°36'9.181'E
Otevírací doba

Po - Pá 11:00 - 01:00 (Monday to Friday)
So 16:00 - 01:00 (Saturday)

Ne + státní svátky ZAVŘENO (Sunday and Public holidays CLOSED)

Public Holidays

Vaříme vždy do 22:00 (v den koncertu však pouze cca do 19:00)

We cook until 22:00 (when we host a live show until 19:00) 

Proč VEGALITÉ?
Slovo „égalité“ jsme si vypůjčili z francouzštiny a v překladu znamená rovnost, vyrovnanost, či chcete-li, rovnoměrnost. Samotné „V“ v názvu pak už jen podtrhuje orientaci naší „vege“ vývařovny. Vegalité (čti: vegalite) restaurace funguje od roku 2009 a je zaměřena na veganskou a vegetariánskou kuchyň s bezlepkovými možnostmi. Restaurace jako taková byla několikrát oficiálně oceněna pro svou kvalitu a koncepci. Vaříme dvě vlastní piva, ale točíme piva i z jiných tuzemských minipivovarů. Od prvopočátku u nás po večerech pravidelně hrají stovky kapel nezávislé D.I.Y. scény z celého světa.
Top